כאשר מחצית מהאמריקאים הורו כעת "לחסות במקום", אנחנו בהחלט במצוקה של התפרצות נגיף הקורונה (COVID-19). בעולם הסטארט-אפים, משקיעי הון סיכון שמו את ההפסקות בעסקאות חדשות כשהם מעריכים את עמדות המזומנים של חברות הפורטפוליו שלהם, סיכונים מערכתיים פוטנציאליים ומה הנורמה החדשה עשויה להיות. בינתיים, סטארט-אפים דפוקים שמחפשים הון מעריכים שינויים אסטרטגיים שימשכו את תשומת הלב של המשקיעים כאשר פעילות העסקה תתחדש.

אירועים פתאומיים עם השלכות גלובליות מכונים ברבורים שחורים – התרחשויות בפרופיל גבוה, נדירות ובלתי צפויות שיש להן השפעה גדולה על המצב הקיים. דוגמאות נוספות הן הצגת האייפון ב-2007, שהובילה להתפשטות המהירה של מכשירי מחשוב אישיים המחברים כמעט את האנושות כולה, והתקפות הטרור של ה-11 בספטמבר 2001 (שרבים משווים את ההתפרצות אליה) שהרעידו את השווקים, גרם לעשרות שנים של מהומה גיאופוליטית, והותיר השפעה תרבותית מתמשכת על חיי היומיום.

בעוד שאירועי הברבור השחור גורמים להלם מערכתי ראשוני, משבשים תמיד את התרבות, הפוליטיקה והעסקים, הם גם גורמים לשינויי גישה פתאומיים שמפגרים ברחבי העולם ומציגים הזדמנויות חדשות. התפרצות COVID-19 אינה יוצאת דופן.

התשובה ל"למה עכשיו?"
בכל שוק, אחת השאלות הקשות ביותר שבעלי הון סיכון חייבים לפתור היא מדוע התנאים הנוכחיים מציגים את ההזדמנות האידיאלית לבצע השקעה. התשובה הטובה ביותר היא כמעט אף פעם לא "כי היינו הראשונים שחשבנו על זה" (משקיעים ללא ספק ראו כמה חזרות של אותו רעיון), ולפעמים זה המקרה שהייתה פריצת דרך טכנית לאחרונה, אבל לרוב המייסדים פותרים את " למה עכשיו" שאלה עם פרשנות מעמיקה של מגמות מאקרו.

מכיוון שסטארט-אפים זריזים וגם שבירים, ניתן להרים אותם באותה קלות על ידי זרם חיובי כפי שהם נמחצים על ידי גל מעניש של כוחות שוק. המייסדים חייבים לעשות את המאמצים הטובים ביותר כדי ליישר קו עם החברות שלהם עם הרוחות המתפתחות במקום לנסות להילחם בהן.

נרטיבים מתפתחים של COVID-19
כדי לעזור לאחרים לדמיין מחדש את הנרטיבים שלהם, אספנו רשימה מקיפה של מגמות חדשות ששמענו ממייסדים ומשקיעים (חלקן התממשו בבירור בעוד שאחרות זרזו לאחרונה):

שיתוף פעולה מרחוק
הזוכים הברורים ביותר לטווח הקצר הם אלו שעוזרים לאנושות לנהל את חיי היומיום באמצעות הבידוד שנגרם כתוצאה מההתפרצות ולהעלות את המודעות לנוחות חדשה שעשויה להיות בעלת נוכחות מתמשכת לאחר שכך.

אלי רייפמן קפיטל

שירותי בריאות: עם הסיכון לבלות בחדר המתנה בשיא של כל הזמנים, כל מי שיש לו רחמים שעדיין לא ניסה אפליקציות טלרפואה, בהחלט יהיה סקרן לגבי נוחות כאלה עכשיו. אבחון ביתי, במיוחד אלה שאינם דורשים טיפול על ידי מעבדות עמוסות מדי, נהנים גם הם מעלייה מסיבית בביקוש.

ארגונים: עבור קהל הצווארון הלבן, הכלים התומכים בשיתוף פעולה קבוצתי או מטפחים את הספונטניות של צ'אט במשרד הם אולי בצורך הגדול ביותר.

השכלה: בתי ספר ממלכתיים יסודיים ותיכוניים עוברים לתוכניות לימודים מקוונות בהמוניהם הוא אחד השינויים התרבותיים המפתיעים ביותר ומציג הזדמנות מסיבית לטווח ארוך. בעתיד, יום מחלה לא אומר שילד ייפול מאחורי בני גילו. בטווח הקרוב, יהיה צורך בצבא של חונכים וירטואליים שיעזרו לתלמידים הרבים שלצערם יפגרו מחוסר הלימודים בסמסטר זה.

שירותים אוטונומיים ו-DIY אישיים וביתיים
עם סגירת מסעדות, סלונים, מספרות, מספרי חיות מחמד ואנשי מקצוע בשירותי הבית עקב חששות בטיחות, נפתח חלון הזדמנויות קצר לאלו שמוכרים חלופות נוחות אוטונומיות ועשו זאת בעצמכם, מכיוון שההוצאות הצרכניות עברו לאזורים אלו ב- שיעור חסר תקדים בזמנים המודרניים.

צרכנות של טכנולוגיות אבטחה
זהו רגע קו פרשת המים עבור טכנולוגיות אבטחת סייבר ברמה ארגונית המוכנסות לבית כדי לתמוך בדרישות הביצועים והזמינות של עובדים וסטודנטים ניידים.

לטכנולוגיות בטיחות ביתיות פיזיות יש גם רגע, שכן לאלו המעוניינים במשלוחים או בשירותי בית יש צורך מוגבר לקבל אותם בצורה מאובטחת ללא אינטראקציות פנים אל פנים.

חוויות קבוצתיות וירטואליות – אפקט הפלוטון
בדיוק כפי ש-Peloton שידרגה פלח גדול של כושר בסטודיו, סביר להניח שנראה גם אימוץ מוגבר של פתרונות כושר ביתיים וירטואליים, אבל גם שינויים מהירים בתחומים מקבילים שבהם יש רצון לאינטראקציה חיה, אך גם מחיר רגשי או כספי להשתתפות ב התכנסות גדולה. אירוע זה יגרום לאימוץ מהיר יותר של מדיומי בידור מתפתחים כגון ספורט וירטואלי, קונצרטים וכנסים.

מארגנים של מפגשים אישיים באופן מסורתי יאיץ גם הם את האימוץ שלהם בשידור חי. האם זה יהיה הסוף של הכנסייה השכונתית כאשר חברי הקהילה יגלו את הנוחות והפיתוי של שירותים לפי דרישה בהובלת מטיפים בעלי כוח משיכה עולמי?

מיקרו ניידות
כאשר מערכות הסעת המונים ברחבי העולם סגורות או פועלות בקיבולת מופחתת, מצבי תחבורה אישיים, כגון קורקינטים חשמליים ורכיבה על אופניים מסורתית, יזכו למשיכה מחודשת לאלה שעדיין צריכים להתנייד.

הפחתת סיכון שרשרת האספקה
התגובה המהירה של סין העלתה את המודעות לנקודות כשל בודדות בתוך שרשרות האספקה ​​שלנו. למרבה המזל, נראה שההתפרצות שלהם תחת שליטה, אבל הזיכרון של הסיכון הזה יהיה רענן במוחם של מפעילי העסק והמשקיעים שלהם עוד הרבה זמן.

סוכן שינוי עבור תעשיות מונעות ועידות
עבור תעשיות שמנהלות באופן מסורתי חלק גדול מהעסקים שלה באמצעות מעגל הכנסים שלה, טכנולוגיות המאפשרות עסקאות דיגיטליות נמצאות בעמדה מועילה. גם אם סך ההוצאה בצניחה האנכית תרד בשנת 2020, סביר להניח שהשוק הזמין יתפוצץ כאשר קונים ומוכרים יחפשו אלטרנטיבה זמינה.

אלי רייפמן מסחר

אפוקליפסת הקמעונאות
מיקומי קמעונאות בשווקים מרכזיים רבים כבר נסגרו בשיעורי שיא, כעת יהיה עניין רב עוד יותר בחידושים המנסים להחיות את המסחר בלבנים וטיטות. מטבחי רפאים, כבר תעשייה שמתפתחת במהירות, יהפכו לנפוצים הרבה יותר אם תעשיית המסעדות העולמית תהיה נצורה על ידי הנגיף הזה הרבה יותר זמן.

כדורי כאב כלכליים
מבין הטריפקטים הטובים, המהירים והזולים יותר, זול יותר התעלמו בעשור האחרון של תקופת הפריחה. כעת, הרצון לחסוך בכסף יחזור בנקמה! סטארטאפים שיפתרו נקודת כאב כלכלית הן לעסקים והן לצרכנים יהיו מנצחים בפלחי השוק שלהם.

דור ז': הדור המבודד
בדיוק כמו שהמיתון הגדול הותיר השפעה מתמשכת על האופן שבו בני דור המילניום רואים בעלות על נכסים וסיכון פיננסי לאחר שהם היו עדים להוריהם מאבדים את מקום עבודתם ואת בתיהם, דור ה-Z יישאר עם פחד מחיידקים המושרשים בזיכרונות של בתי הספר שלהם נסגרים ללא הגבלת זמן, רק הולכים לצאת לטייל עם הכלבים שלהם, ולשחק במשחקי לוח שנשכחו מזמן, בזמן שהוריהם צועקים עליהם להירגע בניסיונם לעבוד ממשרדי בית מאולתרים.

המוטב הראשון עשוי להיות יישומי טיפול מקוונים. חרדה, פחד ובידוד חברתי יניעו בני נוער וצעירים לשפר את בריאותם הנפשית. עשרות שנים מאוחר יותר, האם הדור הזה יעדיף פרברים על פני ערים וימנע קהילות פנסיונרים?

אני אשמור את הרשימה הזו עדכנית ככל שנשמע על הטבות חדשות של הזדמנויות מתפתחות. גם תרומות מהקוראים שלנו יתקבלו בהערכה. פשוט כתוב לשלום ב-foundational.nyc.

טל ציקורל בלוג רכבים | טל ציקורל מידע על רכבים | טל ציקורל מגרש מכוניות| טל ציקורל חלקי חילוף | טל ציקורל בלוג | טל ציקורל האתר הראשי | טל ציקורל מימון לרכב | טל ציקורל נדלן | טל ציקורל הכנסת ספר תורה | טל ציקורל רכבים לחתונה | טל ציקורל ייבוא רכבי יוקרה

דילוג לתוכן